Naše první stavební akce na pozemku se týkala asi 6 metrů plotu na hranici se sousedním pozemkem. Plot tam sice byl, ale byl těsně před spadnutím. Vlastně to bylo jen natažené pletivo a rákosové rohože. Báli jsme se, že kdyby k nám na pozemek najížděl bagr nebo větší auto, tak plot spadne.

Domluvili jsme se se známým, který má malý bagřík, že nám vykope základy. A když už tam bude, že vykope taky základy na zahradní dřevěný domek. Měla to být fofr akce. Bagřík měl přijet a párkrát hrábnout. Karel se svým tátou měli začistit výkop. Jenže tenhle plán se začal sypat hned na začátku. A to doslova. Když bagr začal hrabat, začala se půda sypat. Jasně, měli jsme udělaný půdní průzkum (to jsme pro stavební povolení museli). Ale měli jsme ho z jiné části pozemku. A zrovna tady v místě plotu musela být nějaká navážka bordelu nebo co. Kluci si tím pádem pořádně mákli. Museli to totiž začistit celý ručně. Ani základy zahradního domku nedopadly dvakrát nejlíp. Bagr se k nim nemohl úplně dostat, takže nakonec jsou větší než jsme potřebovali (celý ten základ je udělaný pro tank).

Protože výkopy nebyly ideální, muselo se udělat bednění. Jinak by do toho spadlo strašně moc betonu. A kdo to má platit. Jenže kluci to úplně nestíhali a tak bylo dřevěný bednění bylo připravený jen pro plot. Na dno výkopů se dalo trochu štěrku (aby podklad pro beton zůstal pevný a nebylo z něho bahno). Ten se ale hodí jenom tam, kde je propustný podloží. Takže pozor.

Dalším krokem bylo vylít výkop betonem. Na pozemek  přijel obrovskej mix a trochu betonu nám cmrndnul do výkopu plotu i do základů zahradního domku (protože tady nebylo udělaný bednění, toho betonu nám tam cmrdnul o dost víc). A pak přišli na řadu zase kluci. A měli dost na spěch. Do základu plotu dávali do čerstvého betonu roxory (ty pak slouží ke zpevnění plotu). A v základech domku usazovali do betonu ztracené bednění. Jenže jim to nešlo tak rychle a část bednění stojí už na ztvrdlém betonu. Základy tak byly trochu nakřivo.

Celá tahle akce trvala několik dnů. A ukázala nám, že jsme si to představovali jako Hurvínek válku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *