Skutečná koupě pozemku sebou nesla vyjednávání o tom, kdo zaplatí daň a provizi realitce (jestli my nebo prodávající), jestli budou peníze schované u banky nebo u realitky a konečně nervozitu při výběru peněz z dvou různých bankomatů a jejich přenos do banky. A pak jsme 20 dnů trnuli, jestli v katastru projde všechno bez problémů.

Představu o tom, jak bude dům vypadat zvenku i vevnitř jsme už oba nějakou dobu měli. Karel dokonce narýsoval nespočet půdorysů. Na rozdíl ode mě má pro to vlohy. Karel je velký detailista. Mně je většina detailů volná. Karel má velkou prostorovou představivost. Já neodhadnu vzdálenost mezi mnou a dírou v chodníku. A vznikaly první dohady. Je mi to moc líto, ale bylo mi vážně jedno, jestli schody budou mít takový nebo makový počet schodů. Zato jsem nebyla ochotná se vzdát skříní a velké kuchyně.

Protože je Karel velký praktik a všechno podřizuje užitečnosti – v tomhle případě užitečnosti prostoru, měla jsem strach o estetickou stránku věci. Dohodli jsme se, že se obrátíme na architekta. Můj spolužák z gymplu architekturu vystudoval. Ale žije ve Švédsku, takže smůla. Ale doporučil mi svého spolužáka z ČVUT.

Tak jsme se s panem architektem sešli. Bral to vážně. Dokonce měl připravené nějaké návrhy. To ale nevěděl, proti komu stojí. Proti jeho návrhům měl Karel mnoho připomínek. Zbytečný prostor chodeb, jídelní stůl nebyl u kuchyňské linky, ložnice na jih, schody v hlavním obytném prostoru a tak. Upřímně jsem si nebyla jistá, kdo z nich se víc cítí jako architekt. Ale ne všechny nápady pana architekta byly naprd. Některé se mi líbily moc. A Karel potřeboval čas je vstřebat a přijmout je za své. Ne, že já bych u některých změn v domě nepotřebovala totéž.

S panem architektem jsme se scházeli každé dva týdny přibližně 4 měsíce. Jednou přišel bez vlasů. Prý byl čas se ostříhat. Já si myslím, že mu z nás vypadaly. Nicméně výsledný návrh vyhovoval nám všem.

Jenomže architektonická studie není vše, že? Pro stavební povolení jsme ji vlastně vůbec nepotřebovali. Paní na stavebním po nás chtěla projekt. A náš pan architekt už neměl čas nám ho zpracovat. Nebo spíš už nechtěl pracovat s námi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *