Dost jsme slyšeli a četli o tom, že připojit se k distribuční síti elektřiny je skoro superhrdinský úkol. Prý se to strašně vleče, ČEZ to bezdůvodně oddaluje, nedá se s ním na ničem domluvit a lidi z ČEZu jsou dost protivný. Proto jsme připojení začali řešit poměrně brzo.

Meta první: ČEZ

Nejdřív jsme zjišťovali s kým to vůbec máme vyjednat. Není ČEZ jako ČEZ (ČEZ Distribuce a ČEZ Prodej). Pak jsme sháněli potřebný formuláře. Pak jsme řešili, jestli stavební proud je mýtus nebo něco takovýho opravdu existuje. A je to mýtus. Žádný takový distribuční tarif neexistuje. A nakonec jsme dojeli do Brandýsa nad Labem, kde má ČEZ Distribuce svoji pobočku a 23. 5. 2017 jsme si podali žádost. Mimochodem paní, se kterou jsme tam mluvili, byla moc milá a pomohla nám formulář opravit. Taky nám řekla, co je vhodnější si na formuláři zaškrtnout, když zatím chceme proud využívat jen pro stavbu.

meta druhá: projekt

Pak se chvilku nedělo nic. Na konci srpna (21. 8. 2017) nás kontaktoval projektant z firmy, která pro ČEZ zpracovávala projekt nového odběrného místa elektřiny. Chtěl po mně:

  1. polohopis v místě stavby
  2. situace stávajících i budoucích inženýrských sítí (vodovod, kanalizace, telefon…)
  3. zakreslit do plánku, kde bude elektroměrová skříň
  4. info o tom, jestli chceme zděný nebo plastový pilíř (plastový by hradil ČEZ a taky by byl v podstatě bez práce)

Pilíř jsme chtěli určitě zděný. Ale přemýšleli jsme, jestli provizorně nenechat plastový a pak ho zazdít do plotovýho sloupku. Ten měl být ale postavenej až s domem a v tuhle chvíli jsme ještě ani neměli základovou desku. Projektant řekl, že celý plastový pilíř je možný zazdít, ale nevypadá to hezky. Prý je lepší si ten sloupek připravit a skříň do něj rovnou vložit.

Poštou nám teda od projektanta přišla smlouva o smlouvě budoucí a taky výkres toho, kde bude skříň na pozemku uložená. Jenže ve výkresu byl místo zděnýho sloupku plastový. Ale opravili to docela rychle. Smlouvu o smlouvě budoucí o zřízení věcného břemene a o právu stavby jsme podepsali 19. 9. 2017.

meta třetí: kdo nás asi připojí?

Pak se zase chvilku nic nedělo (teda okolo připojení). Až na začátku března 2018 mi volal pan Š. s tím, že nás budou připojovat a kdy si teda přijedeme pro tu skříň. Tak mu říkám, že nás asi nepřipojí, když ještě nemáme připravený sloupek. A on jako proč ho ještě nemáme. No a já na to, že jsme čekali, až nás někdo zkontaktuje. A taky že v mrazu se dost blbě kope do země. A taky jak jsme mohli mít hotový sloupek, když nám nedal skříň ani chranicky (to jsem si ale nechala pro sebe)?  Nakonec jsme se dohodli, že si pro skříň přijedeme co nejdřív. Je to přeci i v našem zájmu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *