Základovou desku jsme vybudovali sami. I když jsme to neplánovali. Do zbytku hrubé stavby jsme se rozhodně sami pouštět nechtěli. A tak jsme na začátku roku 2018 zadali poptávku na hrubou stavbu.

Využila jsem k tomu zase firmy.cz i google mapy. Hledala jsem stavební firmy v nějaký rozumný vzdálenosti od pozemku. Taky jsem dala poptávku na servery typu nejremeslnici,cz, aaapoptavka.cz, epoptavka.cz a podobný.

Přímo jsem teda kontaktovala 9 firem. Šest z nich mě úplně ignorovalo. Tři neměli volnou kapacitu. Z poptávkových serverů se mi ozvalo 8 firem. Jedna firma nám napsala, že bez výkazu výměr (kterej jsme neměli) cenovou nabídku neudělají ani náhodou. Jedna poslala tak divnou reakci, že nás to od dalšího jednání s nimi odradilo. Čtyři firmy se vyřadily buď nepřiměřenou cenou nebo špatnou komunikací. Nakonec nám zůstaly dvě firmy s dost podobnými cenovými nabídkami. Dala jsem jim krycí jméno BB a DD.

S oběma jsme se sešli. V kavárnách. Pán z BB byl spíš obchoďák. A taky z fleku snížil svojí cenovou nabídku o 200 000,-. Pán z DD byl spíš zedník než obchoďák. Ale o stavbě mluvil zasvěceně. A vypadalo to, že má zkušenost i s naším materiálem. Bylo mi docela sympatický, že přiznal i nějaký chyby. Třeba že postavili zeď a jejich vlastní chybou jim spadla. Ale že jsou na to pojištění, tak to ze svýho opravili. S Karlem probírali i nějaký podrobnosti realizace. Obě firmy posílaly na stavbu svoje řemeslníky. To byla naše podmínka. I když je teda měly nasmlouvaný na IČO, ale prý se to už jinak nedělá. A obě firmy měly od jara volnou kapacitu.

Vypadá to ideálně, že?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *