Ještě před tím, než jsme mohli začít stavět dům (nejdřív teda základovou desku), museli jsme zbourat garáž, kterou jsme na pozemku měli. Ne teda, že by ta garáž nebyla fajn. Byla velká, vešla se tam spousta věcí a dokonce nám při stavbě zahradního domku sloužila jako dílna. Ale na místě garáže jednou měla stát část domu (konkrétně sklad). Takže přišla na řadu demolice.

Ale to není jen tak. Ruční bourání by nás asi stálo život. Takže jsem sháněla bagr. A na pozemku ta suť taky zůstat nemohla. Takže jsem sháněla odvoz. Přes jednoho známého jsme dostali kontakt na chlápka, co má auto s takovou tou sundavací korbou. Teda byla to spíš korbička (moc sutě se na ní nevešlo). A tenhle chlápek měl kontakt na jiného chlápka od nás z vesnice, který měl bagr.

Na pozemku jsme byli už před sedmou ráno. Bagr přijel včas. A byl to teda rachot. Motor bagru řval, do toho randál jak padala postupně garáž. A k tomu sousedovic pes, kterej se mohl uštěkat, aby bagr zahnal. S odvozem suti už jsme na tom byli hůř. Pán sice přijel, ale měl ten den ještě jeden kšeft a nechal nám jen jednu skládací korbu. Takže to probíhalo takhle:

  1. Přijel a složil prázdnou korbu (korba A)
  2. Odjel na jinej kšeft, tam naložil korbu (korba B) a odjel ji vysypat na skládku
  3. S prázdnou korbou (korba B) přijel k nám, složil ji, naložil plnou (korba A) a odjel ji vysypat na skládku
  4. S prázdnou korbou (korba A) odjel na jinej kšeft, tam ji složil naložil plnou (korba B) a s ní zase na skládku a pak k nám

A takhle pořád dokola. Takže mezitím, co složil prázdnou korbu a než pro ni zas přijel ubíhalo docela dost času. Vlastně víc času, než bylo potřeba. Takže bagr dost času čekal. Jak se ukázalo, problém byl taky v tom, že suť vozil na skládku, která byla nesmyslně daleko. Prý proto, že na nejbližší skládce mu to nechtějí brát. Tak jsme do našeho auta naložili vzorek sutě a jeli jsme se na tu skládku zeptat. A neměli s tím žádný problém.

Když jsem domlouvala bagr, ptala jsem se, jestli je potřeba aby na pozemku byla nějaká pracovní síla. Bagrista mi řekl že ne. A samozřejmě to tak nebylo. Bylo totiž potřeba ze sutin odtahat železné překlady a futra a taky asfaltový pásy ze střechy. tyhle věci nám totiž na skládce nebrali.

V průběhu celého dne se u pozemku vystřídalo několik dětí s doprovodem. Bagr byl pro malý kluky a holky velký lákadlo :).

V půl 4 byla suť z pozemku pryč a bagr odjel. Zdá se nám to neuvěřitelné, ale na skládku jsme uložili 68,5 tuny. Protože garáž stála na hranici pozemku s druhými sousedy (co mají toho psa), museli jsme ještě udělat plot. Ale sloupky jsme už měli připravený (sloupek zabetonovaný ve ztraceném bednění). Takže je stačilo jen rozmístit a natáhnout pletivo. Pozemek bez garáže najednou vypadal úplně jinak.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *